XVIII Niedziela Zwykła – Przemienienie Pańskie 6 sierpnia 2017

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Przemienienia Pańskiego. Jednocześnie jest to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Dzisiejsze święto Przemienienia Pańskiego ukazuje nam Jezusa w niepojętej chwale Jego Bóstwa. Na ten widok , apostołowie, którzy dobrze znali swego mistrza teraz z szacunku padają przed Nim na twarz. Uświadommy sobie, że teraz w czasie mszy św. i później w czasie adoracji stajemy przed Jezusem jako nieskończenie wyższym od wszystkich bożków, w których na co dzień pokładamy nadzieję. Jezus mówi- „ wstańcie, nie lękajcie się” Wstać to znaczy zwrócić się do kochającego Boga, dziękować Mu, cieszyć się nawet z drobnych rzeczy i potrafić dostrzec to , co dobre w naszym życiu. Prośmy Boga na początku sierpnia o dar trzeźwości w naszych rodzinach i narodzie, a także za wszystkich ofiarodawców, którzy składają dzisiaj ofiary na dokończenie wyposażenia naszego kościoła .

W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:

 • we wtorek – św. Dominika,
 • w środę – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziew., męczennicy i patronki Europy, o g. 19.00 Nowenna do MBNP, msza św. w intencjach nowennowych,
 • w czwartek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
 • w piątek – św. Klary, dziewicy
 1. Uczyńmy wszystko przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, by cały miesiąc sierpień, który przeżywamy, był miesiącem trzeźwości w naszej Ojczyźnie. Przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest umieszczona Księga Trzeźwości, do której możemy wpisywać przyrzeczenia abstynenckie. Niech nam przyświeca hasło: „przez abstynencję niektórych do trzeźwości wszystkich”
 2. Przypominamy, że w najbliższą sobotę nie będzie nabożeństwa Grupy św. Ojca Pio w naszym kościele, ponieważ to czuwanie odbyło się wczoraj w bazylice przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu w ramach odpustu.
 3. Przyszła niedziela – 13 sierpnia – to XIX Niedziela Zwykła – składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Msza św. wieczorna o g. 19.00 będzie połączona z różańcem fatimskim podczas procesji. Czekamy jeszcze na zapisy na Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 17 sierpnia z Tarnowa.
 4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty pani Beacie Magiera i za ofiarę na kwiaty rodzinom państwa: Jana i Janiny Marciszów, Teresy Kowalczuk, Heleny Capok i Zofii Czech. Następnie do sprzątania prosimy c.d. mieszkańców ul. Kraszewskiego.
 5. Polecamy lekturę prasy katolickiej, m.in.: „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Są też czasopisma misyjne a u ministrantów Promyczek Dobra i „Mały Gość Niedzielny”.
 6. Burmistrz Krynicy – Zdroju zaprasza zainteresowanych dofinansowaniem, zakupem i montażem kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła do Sali MPGK w Krynicy przy ul. Kraszewskiego 37 dnia 12 sierpnia o g. 15.00. W ośrodku zdrowia w Krynicy ul. Kraszewskiego 83 odbędzie się badanie wzroku 18 sierpnia od. g. 8.30. Informacja w gablocie.
 7. Akcja Katolicka z naszej parafii poprowadzi Różaniec na antenie radia RDN,  w czwartek 10 sierpnia o g. 19.00. Można włączyć się w tę modlitwę za naszą parafię i o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. 
 8. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej naszych księży rodaków : ks. dr Mirosława Karola i Bartłomieja Koszyka oraz wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek. Życzymy miłego pobytu, udanego wypoczynku i zapraszamy do włączenia się w liturgiczne życie naszej Parafii.