XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2017.

 

Wprowadzenie : „ Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Taką prośbę kieruje  ojciec do syna w dzisiejszej ewangelii. Jeden syn obiecał spełnić prośbę, ale nic nie zrobił . Drugi powiedział na początku  – nie, ale potem spełnił wolę ojca. Przyznajmy szczerze, że tak często bywa i w naszym życiu. Nie wystarczy mówić, że się wierzy w Boga, ale trzeba to potwierdzać konkretnymi czynami w życiu codziennym. Rozpoczynając  miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej i uczestnicząc w tej mszy św. niedzielnej , Prośmy Boga byśmy codziennie spełniali wolę Bożą , a nie kierowali się tylko swoimi upodobaniami. Na prośbę biskupów meksykańskich przeżywamy dzisiaj w Polsce Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia ziemi w Meksyku . Módlmy się za wszystkie ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku i złóżmy ofiary do puszek jako pomoc dla poszkodowanych.

 1. Dzisiaj o g. 12.30 Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych
 2. Od dzisiejszej niedzieli  rozpoczyna się nabożeństwo różańcowe. W niedziele, a wiec dzisiaj  różaniec będzie o g. 16.00, a w dni powszednie o g. 17.00 z komunią św., potem Msza święta. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Od 1 października w dni powszednie Msza św. wieczorna codziennie po różańcu o g. 17.00. W soboty różaniec o g. 9.00 z racji, że wieczorna Msza św. już jest z niedzieli. Dla dzieci będą plansze do nabożeństw różańcowych. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla starszych po mszy św. o g. 9.30, a dla dzieci po g. 11.00
 3. W poniedziałek św.Aniołów Stróżów . Czuwanie w tym dniu od g. 15.30 poprowadzi grupa św. Michała Archanioła. Spotkanie sportowe dla lektorów i ministrantów o g. 17.30
 4. We wtorek – spotkanie młodzieży klas siódmych z rodzicami o g. 17.00, a po mszy św. i różańcu spotkanie formacyjne Grupy apostolstwa trzeźwości
 5. W środę – DSM o g. 16.00, dzieci I Komunijne z Rodzicami o g. 17.00, po różańcu i mszy św. Apel Jasnogórski. Katecheza przed chrzcielna po Apelu w salce nad zakrystią
 6. W czwartek – I czwartek miesiąca – Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi w czasie całodziennej  adoracji N. Sakramentu.  Od g. 10 – 11.00 adoracje prowadzi Grupa św. Ojca Pio, od g. 15.00-16.00 Grupa św. Michała Archanioła. Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania kapłańskie. W czwartek na g. 17.00 zapraszamy LSO,II i III klasy Gimnazjum, a po mszy św. prosimy na spotkanie formacyjne Stowarzyszenie Rodzin   
 7. W I piątek – Msza św. przebłagalna za grzechy i modlitwy w intencji misji o g. 9.00 i 17.00. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się od g. 10.30. Koronka do Miłosierdzia bożego w kaplicy szpitalnej o g. 15.00 .Oaza Dzieci Bożych o g. 16.00. O godz. 19.00 adoracja i msza św. – zapraszają Kręgi Domowego Kościoła i Młodzież Ruchu Światło-Życie. Spowiedź od g. 15.30
 8. W I sobotę – Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej . W tym miesiącu kościół kończy obchody stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Włączmy się we wspólna modlitwę –„ Różaniec do Granic”. Jest to powszechna modlitwa  Polaków o łaskę nawrócenia, o pokój , o wiarę , miłość i jedność w rodzinach. Nasza parafia uda się do wyznaczonego kościoła stacyjnego w Leluchowie dwoma autokarami . Wyjazd w sobotę 7 października z parkingu  o g. 9.45. Można się jeszcze zgłaszać do środy u ks. Andrzeja. Wszystkich  wiernych  zapraszamy na uroczyste nabożeństwo w kościele o g. 9.00 
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Kolejny Dzień Papieski i wspierać ofiarą Dzieło Nowego Tysiąclecia. Od przyszłej niedzieli  8 października rozpoczynamy w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Konferencje będą głoszone w soboty i w niedziele o g. 18.00 Przypominamy, że 10 Października do godz. 13.30 na parkingu przy  naszym kościele odbędzie się zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego z którego przychód wspomoże wesprzeć projekty misyjne prowadzone przez Kościół na całym świecie.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom państwa: Greckich, Klisiewiczów i Kozaków i p. Melanii Nowak, a za ofiary na kwiaty p. Anieli Nowak. Dalej prosimy do sprzątania ul  
 11. W dalszym ciągu odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny PESEL. 
 12. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. U ministrantów „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii są do nabycia „Kalendarze Rolników” w cenie 25 zł oraz kalendarze ze św. JPII po 5 zł.
 13. W Niedzielę 15 października odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W związku z tym prosimy o zgłaszanie kandydatów do soboty 7 października.- Komunikat Bpa-czyta