XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2017.

XXVII N. Zwykła-8.10.2017 r.

Wprowadzenie : Gromadząc się dzisiaj aby uczestniczyć we mszy św. niedzielnej,  usłyszymy jak prorok Izajasz pięknie językiem poezji wyraża najgłębszą troskę Boga o wybranych. To wszystko, co słyszymy o dobroci i trosce właściciela winnicy, dotyczy zarówno narodu  wybranego, jak i  Kościoła czyli nas. Teraz – w tej godzinie – Jezus, syn Boży, daje nam bezinteresownie swoje życie, jak krzew winnej latorośli. Chrystus pragnie , aby płynęło w nas jego życie. Nie musimy błądzić. Możemy wsłuchiwać się w Jego głos i podążać za Nim wołając – „ odnów nas,  Panie,  Boże Zastępów i rozjaśnij nad nami swoje oblicze, a będziemy zbawieni” . Umocnieni darem Eucharystii i oświeceni Bożym Słowem „ idźmy naprzód z nadzieją „ jak głosi hasło dzisiejszego XVII Dnia Papieskiego. Wspierajmy  Dzieło Nowego Tysiąclecia składając ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.

  1. Trwa miesiąc różańca św. Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj w sobotę 7 października  we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej włączyli się w tę wielką modlitwę Polaków „ Różaniec do granic”  i modlili się tutaj w kościele i na granicy o nawrócenie świata, o pokój i miłość, jedność i wiarę w rodzinach. W dalszym ciągu zapraszamy do modlitwy różańcowej  w niedzielę o g. 16.00, a w dni powszednie o g. 17.00 , z wyjątkiem soboty. W sobotę nabożeństwo różańcowe o g. 9.00.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński o g.18.00. Zapraszamy narzeczonych do udziału.
  3. Przypominamy, że od 1 października z racji nabożeństwa różańcowego msze święte wieczorne są odprawiane zaraz po różańcu o g. 17.00, także w soboty wg formularza niedzielnego. Kancelaria czynna od g. 18.00 we wtorki i czwartki .
  4. We wtorek 10 Października do godz. 13.30 na parkingu przy naszym kościele odbędzie się zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego z którego przychód wspomoże wesprzeć projekty misyjne prowadzone przez Kościół na całym świecie. Również we wtorek 10 października w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Krynicy Zdroju w godz. od 8 do 13 odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. 
  5. W piątek różaniec na pamiątkę ostatnich objawień Fatimskich z procesją.
  6. Spotkania formacyjne: W poniedziałek spotkanie sportowe dla LSO o 17:30., chór o g. 19.00 – W środę o 16 kandydaci na ministrantów i DSM a o 18 lektorzy młodsi. – W czwartek o 15 ministranci najmłodsi o 16 ministranci starsi o 18 ministranci najstarsi., Akcja katolicka po nabożeństwie wieczornym na plebanii – W Piątek Oaza Dzieci Bożych od 18.00 a Młodzieżowy Ruch Światło – Życie od 18.00, Nabożeństwo Grupy św. Ojca Pio o g. 18.00 w sobotę.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom państwa :Kruczków, Krzeszowskich, Ziębów i Salamonów, a za ofiary na kwiaty p. Marii Witowskiej i Annie i Robertowi Sawickim.. Dalej prosimy do sprzątania c. d. ul   Bóg zapłać za ofiary na wyposażenie kościoła z ub. Niedzieli 4.260 zł  i za ofiary do puszek dla poszkodowanych w Meksyku 2.640
  8. W dalszym ciągu można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny PESEL.
  9. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. U ministrantów „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii są do nabycia „Kalendarze Rolników” w cenie 25 zł oraz kalendarze ze św. JPII po 5 zł. W dzisiejszym Gościu warto przeczytać: Co mają robić rodzice, których dzieci przestały chodzić do kościoła?
  10. W Niedzielę 15 października odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W związku z tym prosimy o zgłaszanie kandydatów W ub. Tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. Wojciech Tomasiak .dobry Jezu……