XXXI Niedziela Zwykła 05.11.2017.

WPROWADZENIE :

Pan Jezus w dzisiejszym Słowie pouczył nie tylko faryzeuszów i uczonych w piśmie, ale także nas wszystkich, –  że prawdziwa nasza wielkość przejawia się w umiejętności  służenia innym. Jesteśmy wszyscy równi wobec Boga, a naszą najwłaściwszą cechą  jest pokora. Przeżywając tydzień modlitw za zmarłych , uczmy się od Chrystusa pokory , bo On w każdej mszy św. całkowicie się dla nas uniża i ofiaruje za nasze zbawienie. Rozważmy to i przemódlmy w czasie dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy św. Składka na wyposażenie kościoła.

Dzisiaj – Zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o g. 9.30. O g. 12.30 Dekanalny Dzień Skupienia dla narzeczonych. Dziś spotkanie Kręgu Rodzin Domowego Kościoła o 16.00

W tym tygodniu w liturgii:

• w środę – o g. 17.00 Nowenna do MBNP, msza św. w intencjach nowennowych. Po nowennie i mszy św. katecheza  przed chrzcielna.
  • W czwartek – Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej
  • W piątek – św. Leona Wielkiego, pap.i dok.Kośc.
  • w sobotę – św. Marcina, bpa. Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na mszę św. w int Ojczyzny o g. 9.OO. O g. 17.00 nabożeństwo Grupy Czcicieli św. Ojca Pio
  • Przyszła niedziela – Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym
  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek /1.200 zł./ podczas kwesty na cmentarzu na Seminarium Duchowne oraz młodzieży i przedstawicielom stowarzyszeń, którzy podjęli się przeprowadzenia kwesty. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty paniom Jurkowskiej Janinie i Emilii Barciok. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców Bloku 18 na ul. Reymonta. Do sprzątania wg kolejki z pawilonu nad Kryniczanką i bloku 22 nie przyszedł nikt. Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju za nagłośnienie podczas mszy św. na cmentarzu w uroczystość W. Świętych.
  1. W poniedziałek o 17:30 spotkanie sportowe dla LSO.
  2. W Środę DSM o 16.00, o godz. 17.00 spotkanie klas III szkoły podstawowej z rodzicami
  3. W czwartek o 15 ministranci najmłodsi o 16 ministranci starsi, o 17.00 Spotkanie młodzieży klas II Gimnazjum, a także młodzieży klas VI Szkoły Podstawowej z rodzicami, po mszy św. wieczornej Akcja katolicka
  4. W Piątek Oaza Dzieci Bożych od 16.00 a Młodzieżowy Ruch Światło – Życie od 18.00
  1. Ósmego listopada br. w Centrum Medycznym Jacka Ślipka odbędzie się profilaktyczna akcja promująca wczesne wykrywanie raka piersi u kobiet. W ramach akcji będą wykonywane bezpłatne badania USG piersi. Zapisy w Centrum Medycznym w Pasażu Krynickim ul. Kraszewskiego 1 w Krynicy-Zdroju w Poniedziałek i Wtorek w godzinach od 14.00 do 18.00. Liczba miejsc ograniczona