XXII Niedziela Zwykła 12.11.2017.

WPROWADZENIE :

Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny” – tymi słowami Chrystus zaprasza nas dzisiaj do czujności. Najlepszym znakiem tej czujności jest zapalona lampa czyli łaska uświęcająca w sercu. Okażmy tę czujność i życzliwość dzisiaj także wobec braci chrześcijan ze wschodu, którzy są wyrzucani ze swoich domów i torturowani przez tzw. fundamentalistów islamskich tylko dlatego, że są chrześcijanami. Módlmy się  szczególnie za ludność w Iraku, Syrii, Arabii Saudyjskiej i wspierajmy ich ofiarą do puszek.

W tym tygodniu w liturgii:

W  Poniedziałek – św. męczenników: Benedykta, Jana, Izaaka , Mateusza i Krystyna

W środę – o g. 17.00 Nowenna do MBNP, msza św. w intencjach nowennowych.

W  piątek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

W sobotę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, której relikwie są złożone w

tym ołtarzu w dniu konsekracji 30 grudnia 2011 roku. Dzień Jej wspomnienia jest

Świętem Patronalnym Ruchy Czystych Serc

W przyszłą niedzielę- Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Również w przyszłą niedzielę Straż Pożarna w Krynicy-Zdroju zaprasza na akcję

Poboru krwi w budynku straży od godziny 8.00 do 13.00

1. W poniedziałek o 17:30 spotkanie sportowe dla LSO.
  2. W Środę DSM o 16.00 i aspiranci, o g. 18.00 lektorzy młodsi
  3. W czwartek o 15 ministranci młodsi o 16 ministranci starsi, o 17.00 ministranci najstarsi, po mszy św. wieczornej Caritas
  4. W Piątek Oaza Dzieci Bożych od 16.00 a Młodzieżowy Ruch Światło – Życie od 18.00
  5. Parafia Wniebowzięcia NMP w Krynicy-Zdroju, w dniach od 3 do 6 maja 2018 organizuje pielgrzymkę „Śladami Maryi”. W programie: Licheń, Toruń, Malbork, Święta Lipka, Gietrzwałd, Niepokalanów, Warszawa. Spotkanie dla zainteresowanych pielgrzymką 19 listopada (niedziela) o godz. 16.00 w Kościele Zdrojowym. Koszt pielgrzymki 700 zł. Msza św. i adoracja NS Grupy św. Łukasza we wtorek o g. 17.00 w kościele zdrojowym. W przyszłą sobotę na mszy św. o g. 17.00 będzie zakończenie Kursu Przedmałżeńskiego dla całego dekanatu krynickiego.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom państwa : Konickich, Jeleni i mieszkańcom bloku 18, za ofiarę na kwiaty rodzinom: Danuty Lesica, Bożeny Czech i Anny Cieraciew. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 16. Panu Wojciechowi Międzikowi Bóg zapłać za ofiarowanie piasku na zimowe posypywanie, a panu Jerzemu Gucwie za przywiezienie innych materiałów. Dziękujemy za ofiary /5.460/ na wyposażenie kościoła.
  7. W dzisiejszym gościu warto przeczytać: „ Bezbronni jak Jezus”, „Nawróciła swego mordercę” i „ Tsunami zła” Gazety dla dzieci u ministrantów i DSM
  8. A teraz przewodniczący Rady Parafialnej przedstawi sprawozdanie z ostatniego posiedzenia.