XXXIV Niedziela Zwykłą Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2017.

WPROWADZENIE : Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Kończymy rok kościelny. Chrystus nam  pokazuje najlepszą drogę do jego Królestwa w ewangelii , w której przypomina o potrzebie dobrych uczynków  spełnionych dla innych ludzi  z którymi się utożsamia i z których będzie nas sądził. Módlmy się  w tę kolejną niedzielę synodalną, abyśmy podążali do  królestwa niebieskiego drogą wskazaną nam  przez Chrystusa Króla i  w czasie rozważań synodalnych poszukiwali sposobów do większego zaangażowania się świeckich osób w życie kościoła i parafii .

1. Dzisiaj w Uroczystość Chrystusa Króla obchodzą swoje Święto Patronalne Liturgiczna Służba Ołtarza i Akcja Katolicka. Składamy im serdeczne gratulacje i modlimy się za nich , aby nadal gorliwie podejmowali swoje obowiązki i przyczyniali się do większej chwały Bożej i ożywienia naszej wiary, która przejawia się także m.inn. w większym zaangażowaniu się w życie kościoła i parafii. Bóg zapłać prezesowi akcji Panu mgr Piotrowi Szyszka i opiekunowi służby liturgicznej ks. mgr Piotrowi Cierniakowi.
  2. Dzisiaj po mszy św. o g. 11.00 będzie odmówiony  Aktu Oddania się Chrystusowi Królowi i błogosławieństwo N. Sakramentem.  Możemy zyskać odpust zupełny.
  3. Wczoraj odbył się w naszym kościele dzień skupienia dla młodzieży z dekanatu krynickiego. Dziękujemy naszej młodzieży zaangażowanej w przygotowanie i naszemu księdzu Andrzejowi jako Dekanalnemu Duszpasterzowi młodzieży.
  4. We wtorek o g. 6.30 będzie msza św. w intencji księdza Biskupa Andrzeja Jeża w 8 rocznicę święceń biskupich. Zapraszamy do modlitwy za naszego Biskupa tarnowskiego aby Go Pan Bóg strzegł i zachował przy życiu dla dobra duchowego nas wszystkich i bronił przed nieprzyjaciółmi.
  5. W środę – Nowenna do MBNP i msza św. o g. 17.00
  6. W czwartek – wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Apostoła
  7. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Modlić się będziemy za misje i wynagradzać Boskiemu Sercu zniewagi i grzechy nasze i bliźnich naszych. W I piątek odwiedziny chorych: ks. Proboszcz, ks. Marian i ks. Piotr od g. 10.30, ks. Andrzej od 13.00, koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy szpitalnej o g. 15.00, od g. 19.00 modlitwa uwielbienia przed N. Sakramentem prowadzona przez młodzież Ruchu Światło – Życie i Kręgi Rodzin Domowego Kościoła, która zakończy się Mszą św. około g. 20.00. Spowiedź od g. 16.00 Dzieci z klas III,IV,V w środę od g. 16.30, a klasy V,VI,VII i VIII w czwartek od g. 16.00
  8. W I sobotę zapraszamy o g. 9.00 na różaniec , rozważanie i mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
  9. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Adwent. Dodatkowa msza św. w niedziele o g. 6.00 jako roratnia. W dni powszednie roraty będą na mszy św. o g. 17.00. Bardzo prosimy by nad akcją Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom czuwał nasz parafialny zespół Caritas.
  10. Spotkania : W poniedziałek o 17:30 spotkanie sportowe dla LSO,  W środę o 16.00 DSM i aspiranci, o 18.00 lektorzy młodsi, W czwartek o 15.00 ministranci młodsi, o 16.00 ministranci starsi o 17:30 ministranci najstarsi. Zapraszamy na Zabawę Andrzejkową Ministrantów, DSMki i Młodzież Ruchu Światło – Życie w najbliższą sobotę od 16.00 na plebanii. Przypominamy o odpowiednim przebraniu.
  11. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła państwu: Dorocie i Piotrowi Konarom oraz Marii i Mieczysławowi Konar. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców domów prywatnych, którzy jeszcze nie byli i blok Nr 8.Bóg zapłać Panu Janowi Błażkow za wykonanie remontu rynien na kościele i plebanii, jako ofiarę na kościół. Msz św. w int.  rodziny Pana Jana Błażkow będzie odprawiona 13 stycznia 2018 r. o g. 6.30  w kaplicy
  12. W Gościu dzisiejszym warto przeczytać „ Buddyjski świat”, „ Chrześcijanie jak szczypta soli”, „ Nie ma głupich ludzi”. Czasopisma dla dzieci u ministrantów i DSM. Pomódlmy się za śp.Annę Pasiut, której pogrzeb będzie we wtorek w kaplicy na cmentarzu o g. 13.30 msza św. i za śp. Doktora Eugeniusza Niemca, którego pogrzeb odbył się w czwartek – dobry Jezu…