III Niedziela Adwentu 17.12.2017.

WPROWADZENIE – Dzisiaj obchodzimy niedzielę radości „Gaudete”. Czytania mszalne, które  usłyszymy, wskazują źródło tej prawdziwej radości czyli przyjście Pana, które jest już bliskie. Chrystus przychodzi,  aby nas wybawić, uzdrowić, wyzwolić od zła. Warto więc przyjąć  wezwanie św. Pawła z dzisiejszego II czytania : „ unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła”. Prośmy o łaskę dobrej spowiedzi adwentowej dla wszystkich w najbliższy czwartek. Dzisiaj również rozpoczynają się kwartalne dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin. Polecajmy Bogu nasze rodziny, w których wzrastamy i uczymy się wiary, abyśmy potrafili w życiu rodzinnym postawić Boga na pierwszym miejscu i w ten sposób czynić swe życie udanym i szczęśliwym.

1. Dzisiaj na mszy św. o g. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa w stanie błogosławionym
  2. Opłatki można nabyć u przedstawicieli Stowarzyszenia Rodzin, a świece adwentowe Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom u przedstawicieli Caritas. Wydawanie paczek na święta dla potrzebujących będzie we wtorek od g. 14.00 – 16.00 oraz w środę podczas dyżuru od g. 18.00 do 19.00
  3. W naszej parafii spowiedź będzie w czwartek 21 grudnia od godz. 8.00 – 9.30 i od godz.10.30 – 12.00 i od 15.00 – 16.30 i od 17.00 –  18.00. Dlatego też msza św. w czwartek będzie o g. 9.30 , a Roraty w czwartek 21 grudnia w dniu spowiedzi będą o godz. 18.00. Pamiętajmy, że nic z zewnętrznego przepychu Świąt, gdy w naszej duszy nie narodzi się Jezus.
  4. Do chorych z Komunią św. pójdziemy w sobotę 23.XII . od godz. 13.00.
  5. W najbliższą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. do południa jak do tej pory w Adwencie, nie będzie mszy św. wieczornej o . 19.00.  Na Roratach o g. 6.00 będzie wniesione Betlejemskie Światło Pokoju pod tegorocznym hasłem „ W Tobie jest Światło”, które można sobie zabrać do domu. Zadbajmy o religijny chrześcijański przebieg wieczerzy wigilijnej. Pasterka o g. 24.00, ofiary z pasterki są przeznaczone na fundusz obrony życia. Pół godziny przed Pasterką Chór Parafialny wykona AKATYST czyli hymn uwielbienia Boga za Dzieło  Serdecznie zapraszamy.
  6. W Niedziele św. Rodziny 31 grudnia w Sylwestra . msza św. w intencji Jubilatów obchodzących 50.rocznicę ślubu będzie o g. 9.30 . Wszystkich małżonków obchodzących jakąkolwiek rocznicę swojego ślubu, zapraszamy na tę mszę św. aby udzielić Wam indywidualnego błogosławieństwa po Komunii św. W niedzielę św. Rodziny czyli 31 grudnia nie będzie Mszy św. o g. 19.00 , a intencja przyjęta na tę mszę św. będzie odprawiona na mszy św. o g. 15.00 , którą uroczyście zakończymy Stary Rok. Serdecznie prosimy o liczny udział w tej mszy św.
  7. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła rodzinom państwa:  Nawrockich, Regułów, Kowalów i Hebdów, paniom: Stanisławie Wietecha, Marcie Młynarczyk i pani doktor Annie Sudyka., za ofiary na kwiaty Paniom Barbarze Drąg i Elżbiecie Zaremba. Bóg zapłać Panu Andrzejowi Baran za choinki.  Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloków nr 6 i 8 .
  8. W środę o 16 DSM i aspiranci, o 18 lektorzy młodsi. W czwartek o 15 ministranci młodsi, o 16 ministranci starsi i o 18 ministranci najstarsi W Piątek od 18.00 Ruch Światło – Życie Chorzy w sobotę od 13.00 . Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego i nowy nr. Miłujcie się..