V Niedziela Zwykła 04.02.2018.

WPROWADZENIE – Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa, który uzdrawiał wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami. Kiedy poszedł na pustynię, aby się modlić, uczniowie znaleźli Go i powiedzieli: „wszyscy Cię szukają” Warto się zastanowić, na ile to zdanie oddaje nasze przyjście na Mszę św. Czy jest to wyraz naszego poszukiwania Boga? Czy przyszliśmy tu z wiarą, aby uwielbić Boga i prosić Jezusa o uzdrowienie z naszych chorób i słabości? Módlmy się zwłaszcza w czasie adoracji NS po mszy św., abyśmy jako członkowie kościoła angażowali się także w opiekę nad chorymi. Składka na Figurę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie posadowiona przy wejściu do kościoła.

1. Dzisiaj po mszy św. o g. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych żywego różańca, a na Mszy św. o g. 12.30 – Dekanalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych.
  2. We wtorek po mszy św. o g. 17.00 spotkanie formacyjne Grupy Apostolstwa Trzeźwości
  3. W środę o g. 30 godzinki do MBNP, o g. 17.00 Nowenna do MBNP i msza św. w intencjach nowennowych, które wkładamy do skrzynki próśb i podziękowań; Po nowennie Apel Jasnogórski i katecheza przedchrzcielna.
  4. W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej
  5. W sobotę od g. 18.00 nabożeństwo grupy Czcicieli św. Ojca Pio.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego.
  7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% na działalność Caritas. Na stronie internetowej Caritas /www.tarnow.caritas.pl/ znajduje się gotowy bezpłatny program wypełnienia zeznań podatkowych. Zachęcamy, by w tym roku według uznania przekazać 1% na chore dzieci z naszej parafii, których ulotki z dokładną instrukcją i z numerami KRS są na stolikach.
  8. W tym tygodniu w liturgii: W poniedziałek św. Agaty, we wtorek świętych Pawła Miki i Towarzyszy męczenników i 2 rocznica święceń biskupich bpa Leszka Leszkiewicza, w sobotę –wspomnienie św. Scholastyki
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Długoszów, Bałuszyńskich i Michalików. Za ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Rysiewiczów, Sumińskich, Marciszewskich, Popardów, Pelaków, Lubańskich, Ryplów, Politowiczów, Serafinów, Przanowskich, Marii Fąfara, Krystynie Skórskiej, Janinie Ciuła, Marii Prusak, Marii Hajduk oraz państwu Oksza – Grabowskim i Madoniom z ul. Zawodzie. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 17 klatki ABC. Bóg zapłać za pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznej i sprzątaniu: paniom: Urszuli Kalisz, Annie Zasadny i Katarzynie Darłak; panom: Sławomirowi Zasadny, Michałowi Hebda, Władysławowi Augustyńskiemu, Ryszardowi Doniec, Marianowi Klimek, Adamowi Habel oraz młodzieży z Grupy Młodzieżowej Ruchu Światło – Życie.
  10. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: w Poniedziałek od 17.30 spotkanie sportowe dla LSO; w środę o 16.00 DSM a o 18.00 Lektorzy młodsi; w Czwartek o 15.00 ministranci młodsi, o 16.00 ministranci starsi, o 17.00 Młodzież klas VI SP i II Gimnazjum; w Piątek od godz. 18.00 dla Młodzieży Ruch Światło – Życie.
  11. Polecamy lekturę: Gościa Niedzielnego, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. U ministrantów i DSMu jest nowy numer „Promyczka Dobra”, „Małego Promyczka Dobra” i „Małego Gościa Niedzielnego”
  12. W sobotę pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Palucha – polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu…