Ogłoszenia VI Niedziela Zwykła 11.02.2018.

WPROWADZENIE: W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Przeżyjmy więc tę Niedzielę w łączności ze wszystkimi chorymi, także z naszej parafii i prośmy o łaskę zdrowia fizycznego i uzdrowienie duszy. Kto z nas nie boryka się z jakąś chorobą ciała albo z cierpieniem duszy? Jezus ma moc, aby nas uzdrowić. Módlmy się o tę łaskę za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowicielki Chorych z Lourdes, której wspomnienie dzisiaj przypada. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem.

1. Komunikat Bpa tarnowskiego z ok. święceń Biskupich ks. Mirosława Gucwy / czytć/
  2. Dzisiaj po mszy św. o g. 12.30 rozpocznie się adoracja NS w ramach nabożeństwa 40 –godzinnego do g. 19.00, a w poniedziałek i wtorek – dalszy ciąg adoracji NS od mszy św. o godz. 9.00 do godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w adorację wynagradzającą grzechy bluźnierstwa, pijaństwa, odstępstwa od wiary i kościoła, wróżbiarstwa i różnego rodzaju zabobonów.
  3. W środę – Środa Popielcowa. Rozpoczniemy Wielki Post i okres Komunii Wielkanocnej. Masze św. będą o 7.30, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00; w szpitalu o 10.15. Nowenna do MBNP o godz. 17.00. Składka na cele charytatywne. W środę obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Post ścisły, czyli trzy posiłki w tym tylko jeden do syta obowiązuje każdego od 18 roku życia do 60, a abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje każdego od 14 roku życia.
  4. W piątek – Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.00 dla dzieci, o 17.00 dla wszystkich i o 19.00 dla młodzieży i innych chętnych, którym ta godzina odpowiada.
  5. Od przyszłej I Niedzieli Wielkiego Postu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.40, czyli bezpośrednio po Gorzkich Żalach. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom państwa: Łaś, Holender, RusinOlszowscy i panie Beacie Kołodziej. Za ofiary na kwiaty Marii Kożuch, Czesławie Remińskiej, Marii Pawlik i państwu: Fuczko, Głuchowskim, Wiejowskim, Kruczkom i Prusakom. Następnie do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 17 klatki: D,E,F.
  7. Witamy serdecznie przybyłych na ferie zimowe i życzymy dobrego wypoczynku, a odjeżdżającym szczęśliwego powrotu do domu.
  8. Polecamy lekturę: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” z plakatem na wielki post dla dzieci, nowego numeru „Miłujcie się”, czasopism misyjnych i innych czasopism religijnych, które znajdziemy na stoliku. U ministrantów jest nowy numer „Promyczka Dobra”. W dzisiejszym Gościu jest załączony na płytce darmowy program do wypełniania Pitów. Od tego roku ulegają zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie – szczegółowe informacje w gablocie.
  9. W sobotę minionego tygodnia pożegnaliśmy śp. Antoniego Kałużę – polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …